Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2014 r. we Wróblewie

Submitted by admin on pon., 05/19/2014 - 11:00

Od 8 do 15 maja obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W związku z tym w dniach 9, 13, 15 i 19 maja Bibliotekę odwiedzili najmilsi goście - przedszkolaki z Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie. W czasie pobytu w Bibliotece dzieci zdobywały wiedzę o książkach poprzez zabawę, malowanki i wspólne czytanie bajeczek i opowiadań. Ulubionym zajęciem większości maluszków było samodzielne oglądanie wybanych przez siebie książeczek. Bibliotekarki rozmawiały też z dziećmi na tematy związane z przeczytanym właśnie opowiadaniem. Podczas tych spotkań można było zauważyć ogromne zainteresowanie dzieci książką - przedszkolaki same prosiły o książeczkę na wybrane tematy, np. o dinozaurach, samochodach czy księżniczkach. Każde spotkanie kończyło się słodkim, cukierkowym akcentem. Wszystkie dzieci otrzymały dla siebie i rodziców zaproszenie do korzystania z Biblioteki, gdzie czekają na nie piękne, kolorowe książeczki z bajeczkami.