Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie

10.00-18.00

wtorek, czwartek, piątek

7.30-15.30

(pierwsza i ostatnia w miesiącu)

9.00-13.00

Godziny otwarcia Biblioteki

Zasady korzystania z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie

1. Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie, przy zachowaniu obowiązującego limitu powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19, zgodnie z wytycznymi MKiDN i GIS, jest otwarta dla czytelników w zakresie:
    • wypożyczalnia dla wszystkich czytelników z dostępem do księgozbioru - obowiązkowa maseczka zasłaniająca nos i usta oraz dezynfekcja rąk lub rękawiczki ochronne,
    • kawiarenka internetowa – obowiązkowa maseczka zasłaniająca nosi usta oraz rękawiczki ochronne, ograniczony czas, rezerwacja miejsca, przerwy na wietrzenie i dezynfekcję.
  2. Biblioteka otwarta dla czytelników:
    • poniedziałek, środa 10.00 – 18.00
    • wtorek, czwartek, piątek 7.30-15.30
    • sobota (pierwsza i ostatnia w miesiącu) 9:00-13:00
  3. Na terenie całej biblioteki wszystkich obowiązuje noszenie maseczki zasłaniającej nos i usta oraz dezynfekcja rąk lub rękawiczki ochronne.
  4. Na terenie biblioteki może przebywać ograniczona ilość osób z zachowaniem bezpiecznych odległości ( min. 1,5 m) oraz reżimu sanitarnego:
    • Wypożyczalnia – 4 osoby
    • Kawiarenka internetowa  – 1 osoba
  5. Zwracane zbiory podlegają kwarantannie i dezynfekcji.
  6. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych on-line: POLONA
  7. Kontakt z Biblioteką:

• strona internetowa: www.gbp-wroblew.pl
    • e-mail: bp.wroblew@pbp.sieradz.pl
    • tel.: 43 828 66 01

acade

Mała Książka - Wielki Człowiek

Dodano: 2021-10-20

Przed nami kolejna odsłona akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek". Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji we współpracy z Bibliotekami publicznymi i ma zachęcić rodziców do odwiedzania Biblioteki i codziennego czytania dzieciom.

Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2021

Dodano: 2021-10-11

Seniorzy z terenu gminy Wróblew wzięli udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Seniora 2021, które odbyły się 6 października 2021 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Zaproszeni goście zostali oficjalnie przywitani przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibe

NOC BIBLIOTEK 2021

Dodano: 2021-10-04

1 października 2021 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie odbyła się NOC BIBLIOTEK. Na zaproszenie odpowiedzieli zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy Biblioteki, którzy licznie stawili się o godzinie 16.00 w murach naszej książnicy.

Spotkanie Klubu Seniora w Bibliotece

Dodano: 2021-09-25

24 września 2021 roku odbyło się spotkanie Klubu Seniora w Bibliotece pod hasłem "Szczepimy się".

"Opowiem Wam o moich korzeniach..."-konkurs literacki

Dodano: 2021-09-21

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Opowiem Wam o moich korzeniach..." Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV szkół średnich.

NOC BIBLIOTEK 2021

Dodano: 2021-09-14

KLUB SENIORA W BIBLIOTECE

Dodano: 2021-09-09

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza SENIORÓW z terenu Gminy Wróblew na spotkanie organizacyjne Klubu Seniora w Bibliotece.

Narodowe czytanie 2021

Dodano: 2021-09-03

Już w sobotę 4 września, w całej Polsce, odbędzie się 10. edycja akcji Narodowe Czytanie, które jak co roku zainauguruje w warszawskim Ogrodzie Saskim para prezydencka.

Spisz się!

Dodano: 2021-07-29

SPISZ SIĘ JAK NA MIESZKAŃCA GMINY WRÓBLEW PRZYSTAŁO! Szanowni Mieszkańcy Gminy Wróblew!

Spotkania autorskie

Dodano: 2021-07-27

Zachęcamy do subskrybowania kanału Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi na YouTube, gdzie znaleźć można wiele ciekawych materiałów, m. in. ze spotkań autorskich:

Ostatnio w Galerii Zdjęć