Relacja ze spotkania autorskiego z Jolantą Szwalbe

Submitted by admin on wt., 06/17/2014 - 10:50

16.06.2014r. w Bibliotece odbyło się spotkanie
autorskie z Jolantą Szwalbe – autorką i jednocześnie wydawcą antologii cytatów:

"Myśl i działaj dla przyszłości" - 900 inspirujących myśli min. o: pieniądzach, decyzjach, czasie, przyszłości, sukcesie, starości, życiu...

"Złap na zawsze wiatr w żagle"- 1000 inspirujących myśli, które mają rozbudzić w tobie ducha przedsiębiorczości" oba zbiory z przedmową p.  dr Ewy Lisowskiej;

"Wyrusz w drogę" -  900 inspirujących myśli Jana Pawła II min. o: działaniu, człowieku, życiu, miłości, kobiecie, młodości, starości, pracy, kulturze, cywilizacji miłości... z przedmową red. Ewy
Karabin z Więzi;

„Sekrety istnienia” - 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć - z przedmowa p. Zuzanny Celmer.

Jedno z jej z życiowych mott brzmi: "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."

Jej najważniejszą misją jest  inspirowanie do aktywności i przekazywanie dobrej energii każdemu człowiekowi. Reakcja naszych pań wykazała, że cel spotkania został osiągnięty.

„Jeśli jest coś, co możesz zrobić, albo ci się śni, że
możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz potęga i magia
" – mówiła. Pani Jolanta Szwalbe z pamięci cytowała sentencje ludzi z każdej dziedziny wiedzy: pisarzy, duchowieństwa, polityków, nauki, kultury. Wymieniała Wiktora Hugo, Antoine de Saint-Exupery, księdza Twardowskiego, Urszulę
Ledóchowską, Marka Aureliusza, Rabindranatha Tagore itd.

Pani Jolanta uważa, „ że bez względu na wiek należy marzyć i realizować swoje marzenia, bo nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia’’ i dlatego warto je mieć.

A jakich jest trzech najlepszych doktorów na świecie? To dieta, spokój i dobry humor. Ksiądz Jan Twardowski potrafił zachwycić się tym co widzimy na co dzień: szczytem, słońcem, biedronką, mówił, że to wszystko to cud.

Starość to nic takiego. Lubimy stare rzeczy: stare wino, starą miłość, stare meble, stare przeboje, stare skrzypce. Coco Chanel, kreatorka mody, twierdzi, że nie jest ważny wiek kobiety, liczy się tylko apetyt na życie. Kiedy zaczyna się starość? Wtedy, gdy świeczki na torcie kosztują więcej niż ten tort i nigdy nie jest za późno, by się zakochać – zakończyła swój wykład p. Jolanta.

Niezwykłe było to spotkanie. Padło wiele mądrych, ciekawych i ekscytujących słów cytowanych przez p. Jolantę.

Spotkanie z Jolantą Szwalbe przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie można było zakupić publikację autorki z autografem.