Konkurs Kulinarny "Potrawa Wigilijna" 2022

Submitted by redaktor on pt., 12/23/2022 - 09:24

W okresie przedświątecznym odbywa się wiele imprez, które wprowadzają nas w bożonarodzeniowy nastrój. 20 grudnia 2022 r. Gminna Biblioteka we Wróblewie zorganizowała wigilijne spotkanie dla lokalnych Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego został rozstrzygnięty Konkurs Kulinarny „Potrawa wigilijna” o nagrodę Wójta Gminy Wróblew, Pana Tomasza Woźniaka. W konkursie wzięły udział przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Z pasją”, Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich „Rakowiczanka” oraz Kół Gospodyń ze Słomkowa Mokrego, z Sadokrzyc, z Kościerzyna i Kobierzycka. Wśród zaproszonych gości byli poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Piotr Polak, właściciel oraz szef kuchni hotelu Wróblewscy, Pan Dominik Wróblewski. Prezes Stowarzyszenia Carpe Diem po Charłupsku, Pan Dawid Zawiasa, przedstawicielka lokalnych mediów Klaudia Pawlak, oraz Kamila Drobnik/ Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Oddział Kościerzyn.

Laureatkami konkursu zostały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Słomkowa Mokrego. Głównym jurorem w konkursie był Pan Dominik Wróblewski, szef kuchni hotelu wróblewscy, który przeprowadził pokaz kulinarny i wspólnie z Paniami ze zwycięskiego koła przygotował pierogi w różnych odsłonach. Wyróżnienie w konkursie otrzymały również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kobierzycku, które Pan Dominik Wróblewski zaprosił do swojej restauracji na kurs kulinarny.

Imprezę uświetniły panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Z pasją, które przygotowały i zaprezentowały dla zgromadzonych gości humorystyczną scenkę rodzajową.

Najważniejsze, że nasze gospodynie znalazły czas w tym gorącym przedświątecznym okresie i wzięły udział w konkursie. Mogliśmy się spotkać i skosztować prawdziwych pyszności, ale przede wszystkim porozmawiać. To bardzo ważne, by pielęgnować międzyludzkie relacje, szczególnie w tym pięknym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie wspólne biesiadowanie przy wigilijnym stole, gdzie oprócz konkursowych pierogów pojawiło się wiele innych potraw przygotowanych przez członkinie stowarzyszeń i kół gospodyń.

https://www.nasze.fm/news,42941

https://www.facebook.com/gbp.wroblew