Zasady korzystania z biblioteki w czacie pandemii COVID-19

Submitted by redaktor on czw., 03/25/2021 - 09:25

Zasady korzystania z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie

1. Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie, przy zachowaniu obowiązującego limitu powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych
    z COVID-19, zgodnie z wytycznymi MKiDN i GIS, jest otwarta dla czytelników w zakresie:
    • wypożyczalnia dla wszystkich czytelników z dostępem do księgozbioru - obowiązkowa maseczka zasłaniająca nos i usta oraz dezynfekcja rąk lub rękawiczki ochronne,
    • kawiarenka internetowa – obowiązkowa maseczka zasłaniająca nos
      i usta oraz rękawiczki ochronne, ograniczony czas, rezerwacja miejsca, przerwy na wietrzenie i dezynfekcję.
  2. Biblioteka otwarta dla czytelników:
    • poniedziałek – piątek 7.30 – 15.30
    • sobota (pierwsza i ostatnia w miesiącu) 9:00-13:00
  3. Na terenie całej biblioteki wszystkich obowiązuje noszenie maseczki zasłaniającej nos i usta oraz dezynfekcja rąk lub rękawiczki ochronne.
  4. Na terenie biblioteki może przebywać ograniczona ilość osób z zachowaniem bezpiecznych odległości ( min. 1,5 m) oraz reżimu sanitarnego:
    • Wypożyczalnia – 4 osoby
    • Kawiarenka internetowa  – 1 osoba
  5. Materiały biblioteczne należy zwracać do specjalnego pojemnika wewnątrz biblioteki:
    • Zwracane zbiory podlegają kwarantannie przez okres 3 dni.
    • Po przekazaniu zbiorów na kwarantannę należy zdezynfekować ręce środkiem dostępnym w bibliotece.
  6. Działalność biblioteki w zakresie organizacji imprez z udziałem widowni wstrzymana do odwołania.
  7. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji zbiorów bibliotecznych poprzez:
    • stronę internetową www.gbp-wroblew.pl
    • e-mail: bp.wroblew@pbp.sieradz.pl
    • telefoniczne: 43 828 66 01

Zachęcamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych on-line: POLONA