Tydzień Bibliotek 2019

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2019

ph. „#biblioteka”

plakat

XVI edycja Tygodnia Bibliotek odbyła się od 8 do 15 maja 2019 roku.  Hasło zostało uzasadnione w następujący sposób:

"Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologiiHasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych [źródło: sbp.pl].

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie chętnie przyłączyła się do tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek i zorganizowała naszym czytelnikom wiele atrakcji: wystawę okolicznościową z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, czytanie bajek oraz przedstawienie teatralne pt. "Co w trawie piszczy", wystawę starych fotografii Gminy Wróblew.

8 maja 2019 r. -  bajeczkę pt. "Złotowłosa i trzy misie" przedszkolakom z grupy Motylki Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie przeczytała Pani Aleksandra Kuświk (jako złotowłosa).

zob. galerię

9 maja 2019 r. - grupa Żabki z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie wysłuchały bajki pt. "Podróż balonem" czytanej przez Wójta Gminy Wróblew Pana Tomasza Woźniaka.

zob. galerię

10 maja 2019 r. - przedszkolaki z Gminy Wróblew i Jakubic, gm. Warta obejrzały spektakl edukacyjny promujący czytelnictwo pt. "Co w trawie piszczy?"

zob. galerię

13 maja 2019 r. - grupa Biedronki z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie wysłuchały bajki pt. "Alicja i leśna gromadka" Wioletty Święcińskiej w wykonaniu Sekretarz Gminy Wróblew Pani Lilanny Drytkiewicz.

zob. galerię

14 maja 2019 r. - Pani Dorota Wika - grupie Jeżyki z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie, jako Pani Wiosna czytała wierszyki o wiośnie Marii Konopnickiej. Zadawała też dzieciom zagadki, które chętnie rozwiązywały.

zob. galerię

Tydzień Bibliotek w naszej Bibliotece szybko minął. Większość przedszkolaków była w książnicy pierwszy raz. Podobały im się kolorowe książeczki, zapoznały się z ich układem na półkach. Dowiedziały się też, że w bibliotece oprócz wypożyczania książek można świetnie się bawić, grać w gry planszowe, komputerowe i oglądać bajeczki, wystawy.

Bardzo dziękujemy przedszkolakom i ich wychowawcom za udział w programie Tygodnia Bibliotek. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Wróblew do odwiedzania naszej placówki. Tutaj każdy znajdzie dla siebie odpowiednią lekturę i miło spędzi czas :)