Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Submitted by admin on wt., 06/04/2013 - 12:17

Dzisiaj w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie gościł Wiesław Drabik, autor książeczek dla dzieci. Na spotkaniu uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Ignacji Piątkowskiej we Wróblewie mogli zapoznać się z najnowszymi utworami oraz dowiedzieć się skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. Pan Drabik opowiadał dzieciom o tym, jak powstaje książeczka, jak przygotowywana jest do druku i jak jest kolorowana. Bardzo ciekawie mówił też w jaki sposób tworzy śmieszne, rymowane historyjki i że jego bohaterami w większości są zwierzęta. Sam jest właścicielem kotki Frotki. Samo spotkanie było niezwykle spontaniczne. Pisarz zadawał dzieciom rymowane zagadki, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzał naklejkami. Autor przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów, organizował mini konkursy znajomości swoich bajek. Na zakończenie uczniowie mieli zliczyć swoje naklejki-nagrody i ten kto miał ich najwięcej otrzymał nagrodę główną - książeczkę z autografem pisarza. Nagrodę otrzymała Wiktoria Tomczyk. Po zakończeniu prezentacji młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem. Wiesław Drabik na zakończenie wpisał się do kroniki Biblioteki i obiecał odwiedzić naszych uradowanych czytelników w przyszłości.