Rozstrzygnięcie konkursu ,,Pisanka Wielkanocna"

Submitted by redaktor on pt., 03/31/2023 - 12:27

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie zorganizowała kolejną edycję gminnego konkursu „Pisanka wielkanocna”, który dziś został rozstrzygnięty.
Uczestnicy przygotować mieli pisankę wielkanocną w formie przestrzennej, dowolną techniką.
Cieszymy się, że konkurs, tak jak jego poprzednie edycja, spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży z terenu gminy Wróblew.
Otrzymaliśmy prace ze Szkoły Podstawowej we Wróblewie, Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
w Wągłczewie. Dziękujemy również rodzicom, którzy indywidualnie przynosili prace swoich pociech do naszej Biblioteki.
Do konkursu zgłoszono 84 prace, które były oceniane w 2 kategoriach wiekowych.

Laureatami konkursu zostali:
W kategorii 7 – 10 lat
• 1 miejsce: Małgorzata Janiak - Szkoła Podstawowa w Słomkowie Mokrym
• 2 miejsce: Aleksandra Wyrwas – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie

• 3 miejsce: Helena Ignasiak – Szkoła Podstawowa we Wróblewie
W kategorii 11 – 15 lat
• 1 miejsce: Gabriela Zając - Szkoła Podstawowa w Słomkowie Mokrym
• 2 miejsce: Szymon Wróbel – Szkoła Podstawowa we Wróblewie
• 3 miejsce: Piotr Kałuziński – Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej
Wyróżnienie jury oraz największą ilość głosów czytelników zebrała praca Michaliny Jankowskiej – Szkoła Podstawowa we Wróblewie.

Oficjalne podsumowanie konkursu odbędzie się 13.04.2023 r. o godz. 9:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie.
Gościem specjalnym podczas uroczystości będzie Pan Dominik Wróblewski, szef kuchni oraz właściciel Hotelu Wróblewscy. Przeprowadzi pokaz kulinarny „Z jajem w roli głównej”. Do wspólnego gotowania zapraszamy wszystkich zainteresowanych.