Najładniejsza posesja w Gminie - konkurs

Submitted by admin on czw., 05/10/2012 - 13:53

Pokażcie nam swoje posesje! II edycja konkursu "Najładniejsza posesja w gminie".

Wójt Gminy Wróblew
ogłasza konkurs na najładniejsza posesję
w Gminie Wróblew

Celem konkursu "Najładniejsza posesja w gminie" jest podniesienie estetyki i aktywizacja mieszkańców Gminy Wróblew do podejmowania działań na rzecz upiększania najbliższego otoczenia oraz poprawy wizerunku naszej Gminy.

Termin zgłaszania się do konkursu upływa dnia 20 czerwca 2012 r.

Organizatorem konkursu jest Wójt Gminy Wróblew.

Uczestnicy konkursu to mieszkańcy Gminy Wróblew, którzy  zadeklarują swój udział w konkursie wypełniając zgłoszenie, które należy dostarczyć do sekretariatu (pok.15) Urzędu Gminy Wróblew lub Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie do dnia 20 czerwca 2012 r.
(zgłoszenie, które wpłyną później nie będą rozpatrywane).

Sposób zgłaszania do konkursu:

• zainteresowani sami deklarują chęć wzięcia udziału w konkursie wypełniając kartę zgłoszenia lub

• zgłoszenia dokonuje sołtys za zgodą właściciela posesji.

• do zgłoszeń należy dołączyć zdjęcia posesji  (maksymalnie 5 szt.)

Komisja konkursowa na podstawie zdjęć wyłoni posesje, które zostaną zakwalifikowane do II etapu - przeprowadzenia lustracji (oględzin). O terminie oględzin powiadomimy państwa telefonicznie.

Laureatom konkursu przyznane zostaną nagrody rzeczowe:

• I miejsce - kosiarka spalinowa do trawy marki HUSQVARNA

• II miejsce - rower

• III miejsce - aparat fotograficzny

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenia nagród dokona

Wójt Gminy w dniu 8 lipca 2012r. podczas obchodów Dni Gminy Wróblew.

Punkty decydujące o końcowym wyniku przyznawane są nie tylko za pomysłowe urządzenie przydomowych ogródków. Komisja, która z ramienia Urzędu Gminy oceniać będzie konkursowe posesje zwróci uwagę na takie elementy jak: oczka wodne, karmniki dla ptaków, różnorodność roślin ogrodowych i balkonowych oraz tzw. małą architekturę ogrodową. Dodatkowo w gospodarstwach rolnych oceniane będą: miejsce i sposób gromadzenia odpadów, odprowadzania ścieków komunalnych, sposób przechowywania sprzętu rolniczego a także stan utrzymania pasa zieleni, rowu i chodnika przed posesją.

Posesje, które w ubiegłym roku zostały nagrodzone nie mogą brać udziału w tegorocznym konkursie !

regulamin konkursu

formularz zgłoszenia