JUBILEUSZ GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ WE WRÓBLEWIE

Submitted by redaktor on wt., 12/17/2019 - 13:54

Uroczysta gala związana z obchodami 70-lecia działalności Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie odbyła się 10 grudnia 2019 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Marię Strózik – Dyrektor GBP we Wróblewie. Następnie Tomasz Woźniak - Wójt Gminy Wróblew przekazał gratulacje i wyrazy uznania w imieniu Mariusza Bądziora, Starosty Sieradzkiego oraz własnym. Nie zabrakło też podziękowań i upominków złożonych na ręce Dyrektor GBP we Wróblewie - Pani Mari Strózik przez dyrektorów oraz pracowników Bibliotek z terenu miasta i powiatu sieradzkiego, a także Sylwestra Kabzy, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Wróblewie. Gratulacje złożyli również przedstawiciele szkół podstawowych, ks. Tadeusz Jankowski z Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Brodni oraz kół gospodyń i stowarzyszeń z terenu gminy Wróblew. Po życzeniach nadszedł czas na wręczenie upominków byłym pracownikom i partnerom Biblioteki.

W dalszej części uroczystości miało miejsce wręczenie nagród i wyróżnień w dwóch konkursów zorganizowanych przy okazji jubileuszu: Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja Mała Ojczyzna” oraz konkursu czytelniczego pt. "Najaktywniejszy czytelnik roku 2018/2019" Laureatkami konkursu plastycznego były: Magdalena Kozica, Ewa Tworek, Patrycja Kozica, Maja Kikowska. Laureatami konkursu czytelniczego zostali: Kacper Kuświk w kategorii do 18 lat oraz Natalia Czyżak w kategorii czytelników dorosłych.

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła prezentację multimedialną obrazującą działalność Biblioteki na przestrzeni minionych 70 lat. Piękny wierszowany tekst w prezentacji multimedialnej napisała Monika Szymańska. Całość opracowała Maria Strózik.

Kolejnym punktem programu były występy wokalne zaproszonych solistek oraz zaprzyjaźnionych zespołów wokalnych z miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury. Dla zgromadzonych gości zaśpiewały Inez Wysoczyńska oraz Magdalena Kozica, a także dwa zespoły wokalne prowadzone przez Halinę Cembrzyńską-Mamos: „Pika My”, „Oto My”.

Na zakończenie uroczystości goście zostali zaproszenie na jubileuszowy tort i poczęstunek.

Uroczystości towarzyszyła wystawa Starej Fotografii. Niektórzy goście zostawili swój wpis w kronice bibliotecznej.

Serdecznie dziękujemy przybyłym na Jubileusz 70-lecia Biblioteki we Wróblewie.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego narodzenia życzymy zdrowych i pogodnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku!