Biblioteka zamknięta dla czytelników

Submitted by redaktor on czw., 11/05/2020 - 20:44

Drodzy czytelnicy,

zgodnie z ogłoszeniem nowych obostrzeń epidemiologicznych przez pana Premiera Mateusza Morawieckiego,

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie

będzie zamknięta dla czytelników

od 7 (sobota) -29 listopada (niedziela) 2020 r.

Zamówienia składane przez elektroniczny katalog GBP we Wróblewie będą realizowane tylko do 6 listopada 2020 roku.

O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zwracane zbiory podlegają kwarantannie przez okres 3 dni.

Kontakt w godz. 7.30-15.30

Wypożyczalnia GBP:
e-mail: bp.wroblew@pbp.sieradz.pl,
tel. 43 828-66-01
Zgodnie z ust. 11b rozporządzenia, rekomenduje udostępnianie zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie może odbyć się przed wejściem do budynku biblioteki. Zbiory w tym przypadku muszą być przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. Nie wolno dopuścić do tworzenia kolejek przed budynkiem biblioteki.

Zachęcamy do korzystania z zasobów dostępnych w bibliotece cyfrowej POLONA.

Za utrudnienia przepraszamy

Biblioteki publiczne i naukowe
zamknięte od 7 listopada.
Rekomendacje Biblioteki Narodowej

W związku z bardzo dużą liczbą osób zakażonych koronawirusem i perspektywą wzrostową w najbliższych dniach oraz wynikającą z nich koniecznością zatrzymania transmisji zakażeń w społeczeństwie będą zamknięte m.in. biblioteki publiczne i naukowe od 7 do 29 listopada 2020 roku.

Biblioteka Narodowa przedstawia rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa epidemicznego w bibliotekach oraz przypomina o obowiązujących przepisach w trosce o bezpieczeństwo pracowników i czytelników.

Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, działające samodzielnie lub wchodzące w skład innej instytucji kultury, polegające na zakazie:

• udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,
  • organizacji wydarzeń z udziałem publiczności

– z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).

Ponadto Biblioteka Narodowa rekomenduje zamknięcie lub znaczące ograniczenie działalności bibliotek wszystkich typów aż do czasu zatrzymania wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce.