Biblioteka na Dniach Gminy Wróblew

Submitted by redaktor on pon., 07/04/2016 - 12:48

3 lipca podczas obchodów Dni Gminy Wróblew wręczono nagrody najaktywniejszym czytelnikom biorącym udział w corocznym konkursie czytelniczym "Najaktywniejszy czytelnik roku 2015/2016". Konkurs trwał od 1 wrzenia  2015r. do 30 czerwca 2016r. Skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, którzy  wypożyczyli minimum 30 książek w wymaganym okresie. Celem konkursu jest motywowanie młodych osób z terenu Gminy Wróblew oraz promocja zbiorów i czytelnictwa.

Nagrody laureatom konkursu wręczył Wójt Gminy Wróblew Pan Tomasz Woźniak.

Laureaci:

• I - miejsce - Oliwia Glinkowska,
  • II - miejsce - Blanka Pokora i Michał Serwa,
  • III - miejsce - Weronika Owczarek i Julia Paszkiewicz.

Wyróżnienia otrzymali:

• Marcelina Sobczak,
  • Karolina Kropacz,
  • Marcin Bogus.

Biblioteka uczestniczyła  w obchodach Dni Gminy Wróblew. Na naszym stoisku można było wylosować książkę na Loterii fantowej, każdy los wygrywał. Ania Klimczak ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z "Pasją" malowała dzieciom twarze, za co serdecznie dziękujemy. Dużym zainteresowaniem cieszył się stolik dla dzieci z rysunkami, kartkami do malowania.

Można było u nas nabyć gadżety promujące Gminę Wróblew, jak kolorowe balony, smycze reklamowe, długopisy i cukierki krówki z logo gminy Wróblew.

Na tablicach korkowych pokazano zdjęcia posesji zgłoszonych do tegorocznego konkursu "Najładniejsza posesja w gminie".

Nasze stoisko cały czas było oblegane głównie przez dzieci. Uśmiechnięte buźki świadczyły o dobrym nastroju i zabawie.