Wspomnienia z Wakacji w Bibliotece 2019

Submitted by redaktor on czw., 09/05/2019 - 13:43

Wakacje to czas odpoczynku, na który czekają zwłaszcza dzieci. Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie podczas tegorocznych wakacji zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w zajęciach pod hasłem Wakacje w Bibliotece. W ciągu wakacyjnych tygodni naszym  młodym czytelnikom przygotowano wiele atrakcji.

Ponieważ Biblioteka to zbiory książek i  czasopism, zachęcaliśmy dzieci do wypożyczenia książki na wakacje, wspólnego czytania i korzystania z zasobów naszej czytelni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe dostępne w Bibliotece. Uczestnicy rozwijali swe talenty plastyczne, rozwiązywali krzyżówki, zagadki literackie. Dzieci, a także młodzież codziennie korzystała z konsoli Xbox One oraz bezpłatnego dostępu do Internetu, grając w gry internetowe.

Jak co roku czas spędzony na zabawie i nauce w Bibliotece cieszył się dużym zainteresowaniem. Przygotowane formy zajęć nie tylko wypełniały wolny czas, ale również spełniały swoje zadania kulturalne, edukacyjne i wychowawcze.