Dofinansowanie w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.

Submitted by redaktor on wt., 11/15/2022 - 12:44

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie pozyskała nowy sprzęt komputerowy, w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie otrzymała 20 085,00 zł dofinansowania w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2022”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównywanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Całkowita kwota wydatków na realizację zadania wynosi 26 780,00 zł. W ramach pozyskanego przez nas dofinansowania w wysokości 20 085,00 zł. zakupiono: 4 komputery stacjonarne, 4 monitory, 1 komputer przenośny, 1 projektor. Finansowy wkład własny instytucji pochodzący z dotacji Urzędu Gminy Wróblew wyniósł 6 695,00 zł, w ramach którego zakupiono: 1 urządzenie wielofunkcyjne, 4 zestawy klawiatura + mysz, 4 UPS, 2 dyski zewnętrzne, 5 x oprogramowanie do komputera, 5 szt. słuchawek z mikrofonem do komputerów, 4 głośniki komputerowe, 1 switch zarządzalny TP-link 24 portowy, switch zarządzalny TP-link 8 portowy, 1 Router AP TP-Link, 4xpen 32GB.
Zakupiony w ramach programu sprzęt będzie służył mieszkańcom Gminy Wróblew, a także pracownikom naszej biblioteki.