ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Submitted by redaktor on pon., 10/24/2022 - 16:30

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w wysokości 6 450 PLN.

Nasza książnica wzbogaciła się o 276 pozycji książkowych, a wśród nich  kolejne tomy ulubionych serii, powieści obyczajowe, kryminalne, thrillery, a także biografie, literaturę faktu i historyczną.  Księgozbiór został uzupełniony także o powieści dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI!!!

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.

MK