Festyn Rodzinny i Poplenerowa Wystawa Prac

Submitted by redaktor on pon., 06/06/2022 - 12:31

5 czerwca w Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną we Wróblewie.

Festyn otworzyli Pan Andrzej Dawid, przewodniczący Rady Gminy Wróblew oraz Pani Lilanna Drytkiewicz, zastępca Wójta Gminy Wróblew. Zebrani goście zostali przywitani przez Panią Joannę Kozica, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie.

Wśród przybyłych gości byli również: Pani Maria Rembek, instruktor terapii uzależnień w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej we Wróblewie, członek Gminnej Komisji d/s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pani Barbara Cichecka, Dyrektor Muzeum Miasta i Rzeki Warta, Pani Małgorzata Karska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, Pani Urszula Płucienniczak – wychowaca klasy 3 w Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, Pani Małgorzata Szumicka - nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie, Pani Izabela Jaworska - nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej we Wróblewie, Pani Agnieszka Michalak – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej.

Głównym punktem wydarzenia była wystawa prac malarek ze Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi oraz uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wróblew. Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie, Szkoły Podstawowej we Wróblewie oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej. Wystawę poprzedził tydzień warsztatów malarskich, podczas których młodzi artyści tworzyli swe dzieła pod okiem malarek z łódzkiego stowarzyszenia, które udzielały im cennych rad i wskazówek. Tematem prac były kościoły parafialne: Kościół pw. Św. Klemensa w Wągłczewie, Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła we Wróblewie, Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Charłupi Wielkiej, Kościół pw. Św. Wawrzyńca w Tubądzinie, Muzeum Walewskich w Tubądzinie oraz krajobrazy Gminy Wróblew. Dla uczniów szkół gminnych była to nie tylko cenna lekcja plastyki, ale też nowe doświadczenie, do którego dzieci podeszły z ogromnym entuzjazmem. Efekty współpracy można było podziwiać na wczorajszej poplenerowej wystawie prac. Były naprawdę wspaniałe!

Dla gości festynu przygotowane zostało mnóstwo atrakcji. Odbył się kiermasz obrazów, kiermasz książek. Były wspólne zabawy, animacje dla dzieci, dmuchańce, warkoczyki, tatuaże i malowanie twarzy. Dla głodnych zaplecze gastronomiczne przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich "Rakowiczanka". Czas umiliły występy wokalne wychowanków Gminnego Ośrodka Kultury we Wróblewie.

Gwiazdą popołudnia był występ Stowarzyszenia Carpe Diem po Charłupsku, podczas którego wszyscy goście włączyli się do wspólnej zabawy.

O bezpieczeństwo gości zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tobądzinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobierzycku.

Dopisała pogoda, dopisali gościeJ

Super zabawa w rodzinnej atmosferze, w pięknych okolicznościach przyrody!!!