Wycieczka uczniów klas 1-3 z Wągłczewa do biblioteki

Submitted by redaktor on śr., 11/28/2018 - 14:03

28 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której uczniowie kl.1-3 Szkoły Podstawowej we Wągłczewie zapoznali się z pracą bibliotekarza, księgozbiorem i zasadami korzystania z  zasobów biblioteki. W czytelni poznali podręczny warsztat informacyjny poszerzony o dostęp do Internetu. Zawarli również kontrakt z książką zobowiązując się do należytego jej traktowania, a biblioteka zyskała nowych czytelników.

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie przyłączyła się do oficjalnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W części praktycznej uczniowie wykonali zadanie polegające na rozwiązaniu krzyżówki, której hasłem było słowo „Patriotyzm”. Odbyła się pogadanka dotycząca znaczenia słowa kluczowego oraz tradycji niepodległościowych naszych przodków. Wszyscy uczestnicy lekcji wykonali zadanie poprawnie, otrzymali nagrody książkowe.