Światowy Dzień Książki

Submitted by redaktor on pt., 04/23/2021 - 10:29

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowiony przez UNESCO.

W tym roku nie mamy możliwości spotkania się w bibliotece, ze względu na tzw. kwarantannę. Choć czasem nasza biblioteka jest zamknięta dla czytelników, bibliotekarze wciąż pracują. Wykorzystują ten czas na gromadzenie i opracowanie nowości, porządkowanie zbiorów, digitalizację artykułów o gminie Wróblew, itp. Czytelnicy mogą z nami się spotkać w przestrzeni internetowej www.gbp-wroblew.pl i na Facebooku.

Zachęcamy wszystkich do celebracji święta z ciekawą literaturą w dłoniach. Pamiętajmy, że w czasach izolacji, bardziej niż kiedykolwiek, książka może okazać się najlepszym wsparciem. Liczne badania dowodzą, że czytanie redukuje stres i przynosi ukojenie. Dzięki literaturze wzbogacamy naszą wyobraźnię i możemy podróżować bez ograniczeń.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.