Po feriach zimowych 2018

Submitted by redaktor on wt., 02/13/2018 - 12:19

Podobnie, jak w latach ubiegłych, także w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie przygotowali dla swoich najmłodszych i tych nieco starszych czytelników ciekawą ofertę. Były zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, gry planszowe, komputerowe, na X-Boxie, czytanie i oglądanie bajek, rebusy, zagadki i mnóstwo innej dobrej zabawy!

Każdego dnia wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie. Bardzo ciekawe zajęcia odbyły się pod fachowym okiem instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w godz. od 10.00 - 12.00,a w Bibliotece od 12.00 – 14.00.

Zajęcia taneczne i muzyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pod czujnym okiem instruktorki dzieci poznały nowe kroki i style tańca. Natomiast w pozostałe dni podczas zajęć muzycznych poznały instrumenty dęte, strunowe, perkusyjne i same próbowały na nich grać. Były to: puzon, trąbka, talerze, bęben, flet, pianino, perkusja, gitara, werble, cajon, tamburyn, bolgosy, kij deszczowy oraz shaker.

Natomiast w bibliotece zorganizowano zajęcia plastyczny, gry na X-Boxie, gry komputerowe, planszowe oraz czytanie i oglądanie bajeczek. Maluchy bardzo chętnie lepiły babeczki z piasku kinetycznego i układały puzzle. Starsze natomiast malowały, wycinały, kleiły bałwanki z rolek tekturowych, robiły kotyliony, maski karnawałowe oraz inne stworki, a także rysowały pocztówki z ferii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe na X-Boksie i gry komputerowe. Nie brakło też zgadywanek i rebusów.

Zabawa dzieci w maskach i kotylionach zakończyła ferie zimowe 2018 w bibliotece i ośrodku kultury.

Dzieci bawiły się w najlepsze! Każdego dnia przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, który dla prowadzących zajęcia był najlepszym podziękowaniem i uznaniem.

Ferie minęły bardzo szybko. Wspólne zabawy integrowały dzieci  ze sobą i zawiązywały  między nimi przyjaźnie.

Był to dla nich mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że tegoroczne ferie będą wspominały z radością i zachęcone naszymi działaniami częściej odwiedzały bibliotekę i ośrodek kultury.