NOC BIBLIOTEK 2022

Submitted by redaktor on pon., 10/10/2022 - 20:43

W dniu 7 października w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie odbyła się Noc Bibliotek. Po raz kolejny nasza Biblioteka przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i lokalne biblioteki, która w tym roku odbyła się pod hasłem „To się musi powieść”.

Pierwszym punktem spotkania było rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Wiersz o bibliotece, książce, czytelnictwie”. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza oraz przedstawienie go zgromadzonym podczas Nocy Bibliotek gościom. Jurorami w konkursie byli:

• Anna Baśnik – kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, autorka książek poetyckich, wierszy i publikacji dla dzieci i dorosłych,
  • Maciej Rataj – nauczyciel polonista, miłośnik historii regionu współpracuje z kwartalnikiem „Na Sieradzkich Szlakach”, autor książek i publikacji o tematyce historycznej,
  • Joanna Kozica - dyrektor Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie.

Laureatami konkursu zostali:

• Fabian Łukomski , Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie – I miejsce,
  • Magdalena Kozica, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie – II miejsce,
  • Oliwia Kozłowska, Szkoła Podstawowa w Słomkowie Mokrym – III miejsce.
  • Wyróżnienia otrzymali: Weronika Niewczas, Oliwia Meloch, Martynka Kołodziejczak, Jakub Płóciennik, Szymon Andrysiak.

Następnie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Baśnik promujące jej najnowszą książkę dla dzieci pt. „Duszki”,  zawierającą zbiór wierszy. Laureaci konkursu otrzymali książkę w prezencie z indywidualnym wpisem autorki.

Atrakcją dla najmłodszych czytelników było poszukiwanie skarbów, czyli słodkości ukrytych na półkach z książkami w naszej książnicy. Zabawa przy zgaszonych światłach, w świetle latarek była nie lada przygodą.

Kolejną atrakcją był występ Stowarzyszenia Carpe Diem po Charłupsku, które przedstawiło Bajkę o wesołym Ludwiczku. Było mnóstwo śmiechu i wspólnej zabawy przy muzyce.

Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

„To się musi powieść” i oczywiście w naszej Bibliotece wszystko się powiodło! Noc Bibliotek 2022 za nami! Powstały piękne wiersze, które publikujemy na stronie Biblioteki, ale co najważniejsze była super zabawa! Do zobaczenia za rok!

Więcej informacji o akcji Noc Bibliotek: https://nocbibliotek.ceo.org.pl.