Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Święta Bożego Narodzenia w literaturze - relacja

Submitted by redaktor on czw., 01/17/2019 - 09:55

15 stycznia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie odbyła się uroczystość w ramach cyku "Kultura łączy pokolenia". Składała się ona z dwóch części. Pierwsza to jasełka i pastorałki, druga - rozstrzygnięcie konkursu. Jasełka "Bóg się rodzi" przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie oraz występy wokalne laureatów Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Wągłczewie. W drugiej części imprezy nastąpiło podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Boże Narodzenie w literaturze". Udział w nim wzięło 35 uczniów z czterech szkół podstawowych Gminy Wróblew: Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Charłupi Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Słomkowie Mokrym, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Wągłczewie i Szkoła Podstawowa we Wróblewie. Jury oceniło 18 prac w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VIII. Nagrody laureatom wręczył Wójt Gminy Wróblew Pan Tomasz Woźniak.

W pracach plastycznych wykorzystano utwory literackie m.in. "Opowieść wigilijną" Karola Dickensa, "Dziewczynkę z zapałkami" H.Ch. Andersena, "Muminki" Tove Jansson.