Pierwszy dzień plenerów malarskich

Submitted by redaktor on wt., 05/30/2023 - 15:05
Pierwszy plener malarski za nami! Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym mieli okazję wykonać pracę, których tematem był pałac i park w Kościerzynie, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej tworzyli zainspirowani pięknem przyrody nad Zalewem Smardzew. Dziękujemy malarkom ze Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi za cenne rady i uwagi.

Zakończenie Tygodnia Bibliotek

Submitted by redaktor on pt., 05/12/2023 - 13:45

Ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek gościliśmy wszystkie dzieci z pobliskiego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka. Dzieci obejrzały spektakl promujący czytelnictwo pt. „Magiczna Księga” w wykonaniu artystów z Teatru Maska z Krakowa. Widzowie byli zachwyceni przedstawieniem i na koniec podziękowali aktorom gromkimi brawami.

Było nam bardzo miło gościć naszych najmłodszych mieszkańców Gminy Wróblew i mamy nadzieję, że odwiedzą nas ponownie.

Spotkanie ze strażakami i dzielnym wozem strażackim!

Submitted by redaktor on czw., 05/11/2023 - 14:08

Obchodzony 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka był inspiracją do zorganizowania spotkania ze strażakami z OSP w Kobierzycku. Odbyło się ono w ramach Tygodnia Bibliotek. Dzieci z Przedszkola im. Wróbelka Elemelka miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca strażaka oraz zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego.

Pszczoły w bibliotece!

Submitted by redaktor on śr., 05/10/2023 - 13:11

Dziś w ramach Tygodnia Bibliotek dzieci z grupy Pszczółki, Misie i Słoneczka z Przedszkola im. Wróbelka Elemelka odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną we Wróblewie. Uczestniczyły w wyjątkowo ciekawym spotkaniu pt. „W ulu“. Spotkanie poprowadził Paweł Owczarek. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, od 10 lat pszczelarz z pasji. Właściciel pasieki im. Grzegorza Owczarka w Kliczkowie Wielkim.

„Książka to ogród” - motto tegorocznej edycji Cała Polska Czyta Dzieciom

Submitted by redaktor on wt., 05/09/2023 - 13:53

Podczas Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!” odbyło się spotkanie, które przeniosło dzieci do barwnego świata książek. Przedszkolaki wysłuchały bajek w wykonaniu Wójta i pracowników Urzędu Gminy Wróblew. P. Wójt Tomasz Woźniak przeczytał bajkę pt. „Jaś i Małgosia”, p. Michał Wzgarda „Ogród pana Stasia”, p. Agnieszka Książek fragment utworu „Tajemniczy ogród”, a p. Dorota Wika „Ogrodniczka Basia”. P. Dyrektor Biblioteki Joanna Kozica i p. Marianna Czyżak przeczytały „Piękna i bestia” oraz „Rzepka”. Natomiast strażak p.

Pierwszy dzień tygodnia bibliotek!

Submitted by redaktor on pon., 05/08/2023 - 12:40

Tydzień bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka” rozpoczęty! Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie wraz z Muzeum Walewskich w Tubądzinie, przygotowała dla dzieci z okolicznych szkół warsztaty pisania gęsim piórem. Zwiedzaliśmy również muzeum oraz uczestniczyliśmy w zajęciach, na których wysłuchaliśmy wykładu o starodrukach.