Konkurs Kulinarny dla Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich

Dodane przez redaktor - śr., 11/23/2022 - 17:09

Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie ogłasza Konkurs Kulinarny "Potrawa Wigilijna" dla Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Wróblew.

Konkurs odbędzie się 20 grudnia 2022 r. Gościem i jurorem będzie Pan Dominik Wróblewski (Hotel & Restauracja Wróblewscy), który przeprowadzi pokaz kulinarny (pierogi w różnych odsłonach). Imprezę poprowadzi Dawid Zawiasa, prezes Stowarzyszenia Carpe Diem po Charłupsku.

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Dodane przez redaktor - pon., 10/24/2022 - 16:30

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w wysokości 6 450 PLN.

Nasza książnica wzbogaciła się o 276 pozycji książkowych, a wśród nich  kolejne tomy ulubionych serii, powieści obyczajowe, kryminalne, thrillery, a także biografie, literaturę faktu i historyczną.  Księgozbiór został uzupełniony także o powieści dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.

NOC BIBLIOTEK 2022

Dodane przez redaktor - pon., 10/10/2022 - 20:43

W dniu 7 października w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie odbyła się Noc Bibliotek. Po raz kolejny nasza Biblioteka przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i lokalne biblioteki, która w tym roku odbyła się pod hasłem „To się musi powieść”.