Młodzieżowa Strefa Kreatywna

Submitted by redaktor on czw., 06/13/2024 - 08:13

W ostatnią niedzielę w parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie młodzież z projektu ,,Laboratorium pomysłów” w ramach Równać Szanse świętowała zakończenie projektu, który realizowała pod okiem dyrektor biblioteki Joanny Kozicy. Już od wejścia na parkowych alejkach można było spotkać młodzież zachęcających przybyłych do odwiedzenia Młodzieżowej Strefy Kreatywnej.

Spotkanie autorskie z Drabikiem

Submitted by redaktor on wt., 06/04/2024 - 07:49

W minionym tygodniu odbyło się spotkania z autorem i ilustratorem książeczek dla dzieci – Wiesławem Drabikiem. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu ,,Wróbelek i kartofelek” realizowanym przez GBP we Wróblewie. Nasi najmłodsi czytelnicy z przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o twórczości Pana Drabika oraz uczestniczyli w wspólnych zabawach!

Wiosenne nowości!

Submitted by redaktor on śr., 05/15/2024 - 14:06

Na półkach Gminnej Biblioteki Publicznej pojawiło się trochę nowości książkowych! Kontynuacje znanych i lubianych serii, jak i całkiem nowe pozycje!

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania:)

Spotkanie z historią!

Submitted by redaktor on śr., 05/15/2024 - 13:37

Dziś mieliśmy przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie pana Piotra Sobańskiego, który podzielił się ciekawymi opowieściami na temat historii naszej miejscowości – Wróblewa. To była doskonała okazja, aby wzbogacić swoją wiedzę oraz odbyć podróż w głąb naszych korzeni. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu pt.