Nowości w Bibliotece październik 2019

Dodane przez redaktor - śr., 10/16/2019 - 15:20

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka wzbogaciła się o 95 nowych książek. Jeszcze ciepłe i pachnące farbą drukarską nowości są już dostępne dla wypożyczających. To propozycje książkowe zarówno dla młodszych jak i dla starszych czytelników: bajki, komiksy, powieści obyczajowe, kryminały, sensacje, thrillery i publikacje popularnonaukowe.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki i korzystania z oferty.

Olga Tokarczuk - Nagroda Literacka Nobla 2018

Dodane przez redaktor - pt., 10/11/2019 - 08:11

W czwartek 10 października Szwedzka Akademia ogłosiła dwóch laureatów w dziedzinie literatury.

Nobel za rok 2018 powędrował do wrocławianki Olgi Tokarczuk.

Gratulacje

"Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz (...)nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy,które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"  - Olga Tokarczuk

Nowości w sierpniu

Dodane przez redaktor - wt., 08/06/2019 - 15:05