Wystawa z cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie.." pt. "Igłą malowane.." - haftowane obrazy Moniki Komsy z Wróblewa

Submitted by admin on ndz., 09/09/2012 - 13:10

Biblioteka zaprasza na wystawę haftu Moniki Komsy z Wróblewa pt. "Igłą malowane..."  Prace prezentowane są w cyklu "Cudze chwalicie, swego  nie znacie..." Jest to 14 ekspozycja przedstawiająca prace twórców amatarów z Gminy Wróblew.

Monika Komsa urodziła się 10 stycznia 1992 r. i mieszka we Wróblewie. Po ukończeniu II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu podjęła naukę na Uniwersytecie Wrocławskim studiując matematykę. Po roku postanowiła zmienić kierunek studiów i wybrała Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, kierunek finanse i rachunkowość.

Moją przygodę z haftem zapoczątkowała babcia. Było to chyba w IV klasie szkoły podstawowej. Mama przywiozła mi pierwszy wzór - małego tulipana, babcia pokazała jak wyszywać krzyżykami. Powolutku zaczęłam uzupełniać wzór kolorami. W wolnej chwili siadam przed telewizorem z nitką i igłą w ręku.

Wzory początkowo były małe, teraz są coraz większe i bardziej pracochłonne. Bardzo długo korzystałam z gotowych wzorów. Obecnie za pomocą programu komputerowego przerabiającego zdjęcia na wzór haftu tworzę własne kompozycje.

Większość prac zbieram do pudełka. Czasami obrazki są prezentem na ślub czy urodziny.
W moim pokoju wiszą te ulubione - z tancerkami i aniołkami.

Haft i taniec to moje dwie pasje.

Monika od dziecka (10 lat) tańczy w Gminnym Ośrodku Kultury we Wróblewie. Oprócz tego jeździ na rowerze, spotyka się ze znajomymi, czyta książki, podróżuje.

Lubi zarówno błogie lenistwo nad morzem jak i długie piesze wędrówki po górach.

Wystawa: w holu Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie - czynna do 15 października 2012 roku. Do obejrzenia jej serdecznie zapraszamy :)