Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2021

Submitted by redaktor on pon., 10/11/2021 - 14:43

Seniorzy z terenu gminy Wróblew wzięli udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Seniora 2021, które odbyły się 6 października 2021 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Zaproszeni goście zostali oficjalnie przywitani przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Następnie mogli obejrzeć występy laureatów XXI i XXII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+" w kategorii kabaret i teatr. Wystąpił Zespół Folklorystyczny z Popowic w przedstawieniu kabaretowym „W sądzie”, a monodram „Walerka” na podstawie „Podróży do Buenos Aires” Amanity Muskarii zaprezentowała Elżbieta Ołubek z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Po tych występach goście zostali zaproszeni na przerwę kawową i ciasto.

Głównym punktem uroczystości był balet „Grek Zorba” w choreografii Lorki Massine’a, muzyka Mikis Theodorakis. Owacja na stojąco tłumów na widowni i niekończąca się seria rewelacyjnych bisów tancerzy były dowodem na to, jakie wrażenie wywarł spektakl baletowy na zgromadzonych gościach. Uroczystość zakończyła się wspólną kolacją.

Wyjazd na długo zapadnie w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom:)