Relacje z ferii zimowych w bibliotece

Submitted by admin on pt., 01/27/2017 - 16:05

Mróz, śnieg, wyjazdy, do rodziny, choroby nie przeszkodziły dzieciom uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

W bibliotecznej czytelni dla dzieci odbywały się zajęcia plastyczne – z pudełek, bibuły i kolorowych wycinanek dzieciaki stworzyły makietę małych miejscowości w czterech porach roku. W następnym dniu odbył się konkurs ph. „Mistrz głośnego czytania” – dzieci bardzo chętnie pochwaliły się swoimi umiejętnościami czytelniczymi. Następnie wysłuchały „Lokomotywę” Juliana Tuwima, a po tym każde dziecko malowało wybrany wagon. Na zakończenie wszystkie wagoniki połączono, tworząc własny pociąg. Prace plastyczne można oglądać w czytelni dla dzieci – zapraszamy serdecznie!

Dużą popularnością cieszą się niezmiennie zabawy na X-BOXIE, gry planszowe i oczywiście komputerowe.

Świetną rozrywką były też gry na wygibasie (twisterze) i kalambury – świadczyły o tym wybuchy śmiechu i piski, a to jest oznaka świetnej zabawy. W bibliotece nie brakło też malowanek, łamigłówek, quizów i zgadywanek.

Wcześniej na bieżąco wstawiane były zdjęcia z zajęć w bibliotece na portalu społecznościowym Facebook, które cieszyły się dużą oglądalnością.