Podsumowanie Gminnego Konkursu „Kartka Wielkanocna”

Submitted by redaktor on śr., 03/31/2021 - 15:07
Laureaci Gminnego Konkursu Kartka Wielkanocna

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Konkurs „Kartka Wielkanocna” został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i rozbudzanie kreatywności uczestników oraz utrwalanie ponadczasowych, bogatych tradycji obchodzenia Świąt Wielkiej, a także integracja lokalnej społeczności z Biblioteką.

Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał z tak dużym odzewem ze strony dzieci i młodzieży szkolnej z ternu Gminy Wróblew. Jest w tym ogromna zasługa dyrektorów szkół i nauczycieli, którzy potrafili zmobilizować i zachęcić swoich uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu. Otrzymaliśmy prace z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we  Wróblewie, Szkoły Podstawowej we Wróblewie,  Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie. Dziękujemy również rodzicom, którzy indywidualnie przynosili prace swoich pociech do naszej Biblioteki.

Do konkursu zgłoszono 133 prace, które były oceniane w 3 kategoriach wiekowych. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki i nierzadko zaskakiwał oryginalnymi pomysłami i kreatywnością. Wszyscy członkowie komisji konkursowej zgodnie stwierdzili, że wytypowanie laureatów było niezwykle trudne ze względu na wyrównany poziom oraz dużą ilość prac, zgłoszonych do konkursu. W związku z tym jury, oprócz wytypowania miejsc w 3 grupach wiekowych, postanowiło dodatkowo wyróżnić najciekawsze prace w każdej z kategorii.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie. O odbiorze nagród poinformujemy laureatów mailowo. Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych uczestników konkursu.

Joanna Kozica

Laureaci Konkursu Gminnego "Kartka Wielkanocna"