NOC BIBLIOTEK 2021

Submitted by redaktor on pon., 10/04/2021 - 12:08

1 października 2021 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie odbyła się NOC BIBLIOTEK. Na zaproszenie odpowiedzieli zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy Biblioteki, którzy licznie stawili się o godzinie 16.00 w murach naszej książnicy.

Imprezę rozpoczęły występy wokalne i taneczne wychowanków z Gminnego Ośrodka Kultury we Wróblewie. Następnie goście zostali zaproszeni na podwórze Urzędu Gminy, gdzie mogli wziąć udział w pokazie przeprowadzonym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobierzycku. Dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki, jego wyposażenie oraz wysłuchać wykładu dotyczącego wykorzystania go podczas akcji gaśniczych. Mogły również spróbować swoich sił podczas używania działka wodnego stanowiącego niezbędny sprzęt wyposażenia. Po pokazie wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek. Kolejną atrakcją popołudnia był występ Stowarzyszenia Carpe Diem po Charłupsku na czele z niezawodnym Dawidem Zawiasą. Uczestnicy Nocy  Bibliotek mogli obejrzeć bajkę pt.: "Kaczka dziwaczka" oraz skecz "Robin Hood". Członkowie stowarzyszenia przeprowadzili zabawy wciągając w nie młodszych i starszych gości zgromadzonych w Bibliotece w minione piątkowe popołudnie. Kolejną atrakcją były podchody i poszukiwanie ukrytych skarbów pochowanych między książkami na bibliotecznych regałach. Zabawa ta sprawiła wiele radości jej uczestnikom. Po wręczeniu nagród zwycięzcom odbyło się nocne czytanie. Dzieci zgromadziły się w zaaranżowanej przez pracowników Biblioteki piekielnej scenerii. Mogły wysłuchać bajki przeczytanej przez Dyrektor GBP we Wróblewie Joannę Kozica oraz czytać samodzielnie wybrane książeczki przy świetle latarek. Uczestnicy Nocy Bibliotek wzięli udział w różnych grach i zabawach. Jedną z nich były kalambury, w których nawet najmłodsi dzielnie poradzili sobie w pokazywaniu i odgadywaniu wylosowanych haseł, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Następnie odbyła się dyskoteka zakończona hukiem wystrzałów korków od szampana bezalkoholowego:).

Wielu z najmłodszych uczestników imprezy  zapisało się do grona czytelników Biblioteki dołączając do projektu "Mała książka-wielki człowiek". Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie przystąpiła w ubiegłym roku do tej ogólnopolskiej kampanii społecznej, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które zapisało się do biblioteki, otrzymało w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość bez rejestracji i zapisów zaszczepienia się  jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Pięciu pacjentów zaszczepiło się w mobilnym punkcie szczepień przeciw COVID-19. Dziękujemy obsadzie szczepieniobusa za profesjonalnie przeprowadzenie szczepienia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom zabawy zgromadzonym na tegorocznej NOCY BIBLIOTEK. Podziękowania kierujemy również do wychowanków Gminnego Ośrodka Kultury za wspaniałe występy oraz Dyrektora Sylwestra Kabzy za użyczenie sprzętu i obsługę techniczną. . Wyrazy wdzięczności kierujemy też do dzielnych druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobierzycku, którzy poświęcili swój cenny czas i przeprowadzili pokaz sprzętu strażackiego. Dziękujemy także członkom Stowarzyszenia Carpe Diem po Charłupsku za przyjęcie zaproszenia i wspaniałą wspólną zabawę w naszej Bibliotece.

Dziękujemy i zapraszamy do BIBLIOTEKI!!!

Więcej zdjęć w GALERII na stronie internetowej Biblioteki:)