Noc Bibliiotek za nami

Submitted by redaktor on wt., 06/06/2017 - 10:01

Noc Bibliotek 2017
w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie ph. „Czytanie porusza”

O tym, że czytanie poucza nie trzeba nikomu mówić. Kto by pomyślał, że czytanie porusza?! Dla wszystkich niedowiarków i moli książkowych, których nie trzeba długo przekonywać
o tym, że książki to źródło zarówno wiedzy, jak i wzruszeń, 3 czerwca 2017 r. we Wróblewie  zorganizowano Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja tego święta nosiła właśnie tytuł ,,Czytanie porusza". Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski, we Wróblewie zaś impreza miała miejsce po raz drugi. I niemal tak, jak w ubiegłym roku cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy, którzy podczas jej trwania chętnie wypożyczali książki lub też zapisywali się do biblioteki. W Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie trwały zajęcia związane z czytelnictwem, bądź też inne wydarzenia kulturalne, jak np. spotkanie z poetką i tancerką Elżbietą Bednarczyk, niecodzienne spotkanie z literaturą, szukanie skarbów i czytanie o zmroku z latarką w ręku, kalambury, wręczenie nagród laureatom w konkursach: „Najaktywniejszy czytelnik Roku 2016/2017”,  „Gmina Wróblew w obiektywie – cztery pory roku”, malowanie twarzy, rozmowy czytelnicze nt. przeczytanych książek i inne atrakcje.

Każdy, kto odwiedził bibliotekę w weekend mógł zaliczyć ten wieczór do udanych i niecodziennych dni. W książkach można znaleźć informację na każdy temat! Znamy bowiem książki kulinarne, przyrodnicze, biograficzne, historyczne i mnóstwo innych pozycji.

Główna atrakcją było spotkanie z Panią Elżbietą Bednarczyk, poetką, pisarką, tancerką.

Pani Elżbieta mieszka w Australii. Naszym czytelnikom młodszym i tym nieco starszym recytowała swoje wiersze z podkładem muzycznym, opowiadała i pokazywała na slajdach życie i obyczaje mieszkańców Australii. Niezwykle widowiskowe były tańce w jej wykonaniu: arabski, cygański i flamenco. Po występie za niewielką sumę można było nabyć książki p. Elżbiety Bednarczyk: „Uśpione ogrody : wiersze” i „Kłótnia w tornistrze”.

Korzystając z ogromu atrakcji, każdy uczestnik imprezy w bibliotece znalazł ,,coś" dla siebie. Noc Bibliotek to wspaniałe święto. Pojawiło się w niej wiele nowych osób. Mamy nadzieję, że zostaną naszymi czytelnikami i liczba wypożyczeń będzie się zwiększała.

Im więcej takich inicjatyw, tym większe prawdopodobieństwo, że nowi czytelnicy, którzy w sobotę dopiero założyli kartę w bibliotece, będą coraz częściej odwiedzać naszą bibliotekę.

3 czerwca na pewno czytanie poruszyło niejednego uczestnika Nocy Bibliotek.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Nocy Bibliotek, a w szczególności Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych „Z pasją” oraz pracownikom biblioteki.

Noc Bibliotek - plakat