XIII Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych

Submitted by redaktor on pon., 04/03/2023 - 10:31

Podczas tegorocznej XIII Wystawy Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych Gminę Wróblew reprezentowało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich "Rakowiczanka". Pokaz odbywał się jak zwykle w sali C Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Imprezę otworzyli oficjalnie gospodarze wydarzenia starosta sieradzki Mariusz Bądzior oraz jego zastępca Kazimiera Gotkowicz. Wśród zaproszonych gości byli także włodarze gmin, a wśród nich Pan Tomasz Woźniak, Wójt Gminy Wróblew. Przez cały czas trwania wystawy do starostwa przybywały tłumy sieradzan, by podziwiać a także kupować wielkanocne specjały, a było tego naprawdę sporo: żurki, kiełbasy, szynki, mazurki, babki piaskowe, chleby oraz stroiki wielkanocne. Przybyłym gościom przygrywały kapele ludowe, a Gminę Wróblew na scenie reprezentowała Kapela "Kumpele-Wróbele".