Pisanka Wielkanocna!

Submitted by redaktor on czw., 04/11/2024 - 14:57

Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu pt. ,,Pisanka Wielkanocna”. Do konkursu zgłoszono 57 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnikami były dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie, Szkoły Podstawowej we Wróblewie i Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym oraz terenu gminy Wróblew.

Jury konkursowe w składzie: Karolina Antczak, Cezary Zbrojewski i Krystyna Kopek, wybrało następujących laureatów

I KATEGORIA:

I miejsce: Grabarczyk Leon

II miejsce: Kosecka Blanka

III miejsce: Jackowski Nataniel

II KATEGORIA:

I miejsce: Sowijak Zuzanna

II miejsce: Skowrońska Maja

III miejsce: Zakrzewski Franciszek

Uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody. Dodatkowo użytkownicy biblioteki mieli szanse zagłosować i wybrać pisankę, która otrzyma Nagrodę Publiczności, a zdobył ją Wojciech Tokarski.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Charłupi Wielkiej pod okiem wychowawców, pani Renaty Macugi, pani Agaty Królikowskiej oraz pani Grażyny Krawczyk przygotowała i przedstawiła inscenizację Wielkopostno-Wielkanocną.

Młodzi artyści słowem i gestem przekazali najistotniejsze treści, aby skłonić nas do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa oraz triumfem zmartwychwstania. Tłem inscenizacji była piękna scenografia, a całości obrazu dopełniły przygotowane tematycznie stroje aktorów. Przedstawienie pasyjne dogłębnie wpłynęło na emocje gości zgromadzonych na sali. Serdecznie dziękujemy młodym aktorom za niesamowite doznanie, którego mogliśmy być uczestnikami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu!