Festyn Rodzinny i Poplenerowa Wystawa Prac

Submitted by redaktor on pon., 06/05/2023 - 15:06

4 czerwca w Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną we Wróblewie.

Głównym punktem wydarzenia była wystawa prac uczniów ze szkół podstawowych terenu Gminy Wróblew oraz malarek ze Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi. Ponownie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie, Szkoły Podstawowej we Wróblewie oraz Szkoły Podstawowej im. Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej. Wystawę poprzedzał tydzień warsztatów malarskich, podczas których młodzi artyści tworzyli prace pod okiem malarek z łódzkiego Stowarzyszenia Plastyków Amatorów. Była to cenna lekcja plastyki do której dzieci podeszły z ogromnym entuzjazmem. Tematem dzieł były miejsca takie jak: park oraz pałac w Kościerzynie, piękno przyrody Zalewu Smardzew, Muzeum Walewskich w Tubądzinie oraz krajobrazy Gminy Wróblew.

Dla gości festynu przygotowano mnóstwo atrakcji.  Animacje i zabawy integracyjne dla dzieci takie jak: dmuchańce, wielkie bańki, warkoczyki, tatuaże, malowanie twarzy i wata cukrowa.  Zaplecze gastronomiczne zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich w Kobierzycku.  Słodkości przygotowały Koło Gospodyń Wiejskich w Kościerzynie, Koło Gospodyń Wiejskich w Sadokrzycach, Koło Gospodyń Wiejskich w Słomkowie Mokrym oraz Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich ,,Rakowiczanka”, natomiast pyszną grochówkę serwowała 15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia.

Czas umiliły występy wokalne wychowanków oraz zespołu ,,Otomy” z Gminnego Ośrodka Kultury we Wróblewie. Koncert dał też kwartet smyczkowy Apertus Quartet.  Imprezę powadziła Klaudia Pawlak z radia Naszego Radia FM.

O bezpieczeństwo zadbała Ochotnicza Straż Pożarna z Tubądzina.

Fundatorem nagród dla dzieci uczestniczących w plenerze malarskim była Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk w Sieradzu.

Dziękujemy za udostępnienie obiektu i wielkie zaangażowanie pracownikom Muzeum Walewskich w Tubądzinie.

Wspaniała zabawa w rodzinnej atmosferze J

Festyn w Tubądzinie - www.nasze.fm - regionalny portal informacyjny

Siewie.tv - PLENER MALARSKI DLA DZIECI Z GMINY WRÓBLEW POD OKIEM ŁÓDZKICH PLASTYCZEK

(2) Facebook