"Wars i Sawa" - przedstawienie teatralne w bibliotece

Submitted by redaktor on wt., 11/27/2018 - 14:22
Wars i Sawa

Dnia 26 listopada 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie zorganizowała spotkanie dla członków stowarzyszeń, kół gospodyń i seniorów z terenu Gminy Wróblew. Zaproszonych przywitał Wójt Gminy Wróblew, Pan Tomasz Wożniak oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie, Pani Maria Strózik. Goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.:  „Wars i Sawa” w wykonaniu małych artystów z „Klasowego Teatrzyku Węgielek” prowadzonego przez Panią Urszulę Płucienniczak. Spektakl w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym wzbogacony został muzyką Chopina oraz układem tanecznym w wykonaniu uczennic z klasy 4b, które do występu przygotowała Pani Magdalena Gonera. Po spektaklu przedstawiciele zaproszonych gości złożyli serdeczne podziękowania za możliwość uczestnictwa w spotkaniu oraz wyrazili swój zachwyt występami najmłodszych. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Tematyka przedstawienia trafiła do serc seniorów, w myśl słów przewodnich imprezy „Kultura łączy pokolenia”. Wszystkim zgromadzonym podziękowania za przyjęcie zaproszenia złożyła również Pani Joanna Kozica, starszy bibliotekarz GBP we Wróblewie, koordynująca spotkanie. Przekazała również podziękowania i okolicznościowe dyplomy na ręce wychowawczyń oraz ich podopiecznych. Po części oficjalnej imprezy zarówno goście, jak i młodzi artyści zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.