Uczniowie i przedszkolaki z Charłupi Wielkiej w bibliotece.

Submitted by redaktor on pt., 10/26/2018 - 13:07
Uczniowie  Charłupia Wielka

24, 25 i 26 października 2018 r. Bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. VII - 10 osób, kl.VI - 10 osób, kl. V 23 osoby, kl. IV - 11 osób, kl. III 12 osób i kl. II - 14 osób, kl. I i przedszkolaki 26 osób . Łącznie gościliśmy w naszej placówce 126 uczniów.

Dzieci zapoznały się z regulaminem GBP we Wróblewie i jej zasadami zachowania się w placówce. Bibliotekarka przedstawiła uczniom pracę bibliotekarza i zaprezentowała im księgozbiór biblioteczny. Omówiła  również zawartość poszczególnych działów. Zachęcała dzieci do zapisania się i aktywnego czytelnictwa. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną "Kartę zapisu do biblioteki" i był pouczony o jej wypełnieniu tak, by zostać pełnoprawnym czytelnikiem.

Nowością w bibliotece było zawarcie kontraktu z książką. Każdy uczeń otrzymał do podpisania kontrakt, który zawierał skierowaną do niego prośbę książki. Dzieci miały możliwość stemplowania kontraktu pieczęcią biblioteczną oraz zatwierdzenia go odbiciem własnego kciuka.

Serdecznie zapraszamy do ponownych odwiedzin.