Smaki z Gminy Wróblew

Submitted by admin on wt., 09/09/2014 - 10:21

Smaki Gminy Wróblew, to nowy cykl folderów wydawanych przez Bibliotekę. Celem tego przedsięwzięcia jest zachowanie tradycyjnych potraw charakterystycznych dla tutejszego regionu. W nich znajdziecie życiorysy autorów, przepisy, fotografie oraz miejsca w których zostały wypromowane i nagrodzone. Nie zabraknie też krótkich informacji zawartych w mediach, np. w Internecie, czasopiśmie. Produkty wyszukuje i promowała do lutego 2016 roku w naszej gminie Pani Agnieszka Trojak - specjalistka ds. gospodarstw i agroturystyki w ŁODR zs. w Bratoszewicach oddział w Kościerzynie, z którą Biblioteka chętnie i owocnie współpracowała. Będzie tyle folderów, ile zostanie wypromowanych najlepszych potraw z naszej gminy.

1. Katarzyna Jackowska : Tort jabłkowo - śmietanowy
  2. Maria Focht : Kotlety ziemniaczane z kapustą zasmażaną