Konkurs pt. Produkt regionalny Gminy Wróblew

Submitted by admin on wt., 03/27/2012 - 08:51

„Produkt regionalny Gminy Wróblew”

Regulamin konkursu na
„Produkt regionalny Gminy Wróblew” organizowanego przez:

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Rejon Sieradz

Urząd Gminy we Wróblewie

Gminną Bibliotekę Publiczną we Wróblewie

1. Temat konkursu:

- Produkt regionalny Gminy Wróblew

2. Cel konkursu:

-  Wybranie produktu regionalnego,

-  Zainteresowanie mieszkańców tradycją, historią i kulturą naszego regionu,

-  Wyłonienie osób, które dostarczą najciekawsze przepisy kulinarne na produkt regionalny Gminy Wróblew,

3. Warunki uczestnictwa – uczestnikami mogą być:

- Osoby fizyczne, pełnoletnie zamieszkałe na terytorium Gminy Wróblew

4. Uczestnicy przygotowują autorskie produkty w następujących 8 kategoriach:

sery i inne produkty mleczne

• mięso świeże oraz produkty mięsne
  • orzechy, nasiona, zboża, warzywa i owoce (przetworzone i nie)
  • wyroby piekarnicze i cukiernicze miody
  • gotowe dania i potrawy
  • napoje (alkoholowe i bezalkoholowe)
  • inne produkty w tym produkty rybołówstwa, ryby, oleje i tłuszcze itp.
  • 5. Każdy Uczestnik może dostarczyć dowolną liczbę przepisów w trakcie trwania Konkursu.

6. Zgłaszając przepis w Konkursie Uczestnik oświadcz, że:

a) przysługują mu wszystkie prawa  do zgłoszonego przepisu, w tym jest uprawniony do opublikowania  zgłoszonego przepisu oraz udzielenia Organizatorom zgody na korzystanie z przepisu,

b)  nie narusza jakichkolwiek praw osób trzecich poprzez publikację przepisu, w szczególności praw autorskich,

c) brak jest jakichkolwiek przeszkód natury prawnej do wykorzystania przez Użytkownika zgłoszonego przepisu na potrzeby Konkursu,

7. Uczestnik zgłaszający przepis ponosi odpowiedzialność że roszczenia osób trzecich odnośnie praw autorskich do zamieszczonych przez siebie przepisów.

8. Termin i miejsce składania prac:

- Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą złożyć dokumenty w terminie do 18 maja 2012 roku.

- Zgłoszenia można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Wróblew i w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie.

- Zgłoszenia można wydrukować ze strony internetowej Gminy Wróblew lub pobrać w wymienionych powyżej placówkach.

9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24.05.2012 roku na stronie internetowej Urzędu Gminy.

10. Osoby wytypowane będą zaproszone do zaprezentowania Komisji Konkursowej zgłoszony produkt do 1 czerwca (termin będzie zamieszczony na stronie internetowej, a wytypowani uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie).

11. Prace będą oceniane przez jury w składzie:

Lilanna Drytkiewicz – sekretarz Urzędu Gminy Wróblew,

• Maria Strózik – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie,
  • Paweł Kieroń – etnograf Muzeum w Okręgowego w Sieradzu,
  • Agnieszka Trojak - specjalista Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach z Rejonowego Zespołu Doradców Sieradz.
  • 12. Więcej informacji o konkursie  udziela Agnieszka Trojak – specjalista Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach z Rejonowego Zespołu Doradców Sieradz (tel ; 783-710-463).

13. Postanowienia końcowe:

- Organizator zastrzega sobie prawo przerwania, zmiany lub przedłużenia konkursu w razie wystąpienia przyczyn od niego niezależnych.

- Przystąpienie uczestnika do konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu.