II Ogólnokrajowa Noc bibliotek za nami

Submitted by admin on ndz., 06/05/2016 - 14:05

4 czerwca odbyła się Noc Bibliotek 2016 w GBP we Wróblewie. W tym roku nasza Biblioteka dołączyła do ok. 1000 bibliotek w
całym kraju, które wspólnie promowały czytelnictwo i zachęcały do korzystania z bogatej oferty bibliotek w ramach
II Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek ph. "Wolno czytać".
Ci, którzy wzięli udział w tej Nocy mogli skorzystać z sesji fotograficznej promującej czytelnictwo. Dla dzieci odbył się teatrzyk w wykonaniu Pań ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych "Z pasją" pt. "Czerwony Kapturek", czytanie bajek, wierszyków i opowiadań dla dzieci, zajęć plastycznych, gier komputerowych i planszowych, kalambury dla dorosłych, poszukiwanie skarbów, piosenki, korowód i tańce oraz czytanie książeczek przez dzieci z latarką w ręku. Było też słodkie małe co nieco dla naszych wspaniałych gości.

Podczas tegorocznej Nocy, zorganizowano również wystawę życia i twórczości Henryka Sienkiewicza pt. "Rok 2016 - rokiem Henryka Sienkiewcza".

W tym dniu można było uniknąć kary za przetrzymanie książek.

Dyrekcja i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie dziękuje uczestnikom imprezy, Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych Kobiet z Pasją" i wszystkim przyjaciołom naszej Książnicy, którzy świetnie bawili się podczas trwania Nocy Bibliotek 2016 roku. Dzięki Waszemu uczestnictwu w tak niecodziennej formie promowania czytelnictwa w Gminie Wróblew  wierzymy, że taka inicjatywa ma sens.
Za rok znów się spotkamy i już teraz serdecznie zapraszamy :)