...i po feriach

Submitted by admin on pon., 02/13/2012 - 09:39

To co dobre szybko się kończy... tak też i było z feriami w bibliotece. Pod okiem plastyczki Pauliny Stępkowskiej dzieci zrobiły tekturowy dom z wyposażeniem. Z plasteliny ulepiły stół bogato zastawiony, sypialnię, salon, były schody, dywaniki, kwietniki, żyrandole, a przed domem piękny ogród z warzywniakiem, ze sznurkiem suszącego sie prania, samochodem i wielkim drzewem. Kiedy zaswieciło słońce, dzieci wyszły z biblioteki i poszły w plener robić zdjęcia.

Drugi tydzień zaczęły od malowania swoich koszulek farbami do tkanin. Niektóre dzieci korzystały z gier komputerowych, inne brały udział w grach planszowych, zgadywankach. Nauczyły się robić broszki z filcu. Praca nad tworzeniem kolażu cieszyła się wśród uczestników dużym zainteresowaniem.

Ferie w Bibliotece były miłą i ciekawą formą spędzenia wolnego czasu wśród naszych młodych czytelników.